KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13579017
*
nr 1357 9017
Ulrica Hydman-Vallien
(1938-2018), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 54x44 cm
Ulrica Hydman-Vallien, svensk konstnär född 1938, död 2018.
Följerätt
Utrop:
8.000 kr
Såld:
7.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 oktober 2020
kl 19:45:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/10 12:55:12
1
6.000 kr
25/10 11:53:26
2
7.200 kr
26/10 16:02:06
3
6.400 kr
26/10 16:02:06
2
6.600 kr (Budbetjänt)
26/10 16:03:54
3
6.800 kr
26/10 16:03:54
2
7.000 kr (Budbetjänt)
26/10 19:40:51
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Klassiska
26 okt
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...
Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
Ulrica Hydman-Vallien
Ulrica Hydman-Vallien, svensk konstnär född 1938, död 2018.
Läs mer om Ulrica Hydman-Vallien
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sverige ulrica hydman-vallien
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
*
Ulrica Hydman-Vallien
Ulrica Hydman-Vallien, svensk konstnär född 1938, död 2018.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Klassiska
Läs mer om Ulrica Hydman-Vallien
nr 1357 9017
Ulrica Hydman-Vallien
(1938-2018), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 54x44 cm
Ulrica Hydman-Vallien, svensk konstnär född 1938, död 2018.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 8.000 kr |
| Såld: | 7.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 oktober 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/10 12:55:12 | 1 | 6.000 kr |
| 25/10 11:53:26 | 2 | 7.200 kr |
| 26/10 16:02:06 | 3 | 6.400 kr |
| 26/10 16:02:06 | 2 | 6.600 kr (Budbetjänt) |
| 26/10 16:03:54 | 3 | 6.800 kr |
| 26/10 16:03:54 | 2 | 7.000 kr (Budbetjänt) |
| 26/10 19:40:51 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Klassiska
26 okt
Klassiska
PÃ¥ vÃ¥r klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byrÃ¥ar och bokskÃ¥p, svenskt och utländskt äldre och modernt mÃ¥leri, silver, 1900-talsdesign av A ...Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
Ulrica Hydman-Vallien
Ulrica Hydman-Vallien, svensk konstnär född 1938, död 2018.Läs mer om Ulrica Hydman-Vallien
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sverige ulrica hydman-vallien
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42



